Rize`de 15 Temmuz Konferansı

 Rize Belediyesi tarafından, AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Metin Külünk’ün konuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz Asrın İhaneti ve Yeniden Diriliş” adlı konferans düzenlendi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa, AK Parti Rize Milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, AK Parti İl Başkan Vekili Ali Haydar Er, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Külünk konuşmasında Fetö darbe girişiminin nasıl başladığını ve saat saat İstanbul’da yaşananları anlattı. Külünk, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaları ve Erdoğan’ın vatandaşlarla buluşmasından itibaren Fetö darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını aktardı.

Külünk, 28 Şubat darbesinin ve 15 Temmuz darbe girişiminin temel hedefinin Türkiye’yi batının güdümüne sokmak olduğunun altını çizgi.

Yerel bir televizyon kanalından da canlı yayınlanan konferansın sonunda Belediye Başkanı Kasap, Milletvekili Avcı ve AK Parti İl Başkan Vekili Er tarafından Külünk’e günün anısına plaket ve çiçek takdim edildi.

dogukaradenizhaber

Anahtar Kelimeler:
Rize 15 Temmuz Konferans

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU