Kiev'de ki savaşın sesi Trabzon'da duyuldu

Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin işbirliği ile Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde “Gelenekselden Dijitale Gazetecilik” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Etkinliğe Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem Taşdemir, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Emir Yıldız ve Gazeteci-Yazar Turgay Beşyıldız’ın yanı sıra çok sayıda Öğretim Üyesi ve Öğrencide katıldı.

Gelenekselden Dijitale Gazetecilik konulu programda Trabzon Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı ve İHA Trabzon Bölge Haber Müdürü Ersen Veda Küçük, Radyo ve Televizyon Program Yapımcısı Nagihan Demir, Gazeteci Habercuk.com sitesi sahibi Elif Çavuş ve Karadeniz’de Sonnokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Selahattin Özcan mesleğe başladıkları günden bugüne kadar yaşadıkları tecrübeleri, zorlukları, çıkış noktalarını ve ilginç unutamadıkları  anılarını dinleyenlerle paylaştılar.

Savaş muhabirliği tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, İHA Trabzon Haber Müdürü Ersen Küçük, öğrencilerden savaş muhabirliği ile ilgili gelen bir soru karşısında Kiev’de bulunan İHA muhabiri Feyzullah Kahraman’a canlı bağlantı gerçekleştirerek bölgede yaşanan gelişmeleri öğrencilere aktarmasını istedi.  Söyleşi esnasında savaş bölgesinden gelişmeleri aktaran Kahraman, alkışlandı.

Ajans haberciliği, Radyo-Tv Program yapımcılığı, internet haberciliği ve habercilikte editoryal süreçler konu başlıklarında konuşmacılar bilgilendirme yaparak soru-cevap şeklinde programı bitirdiler.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Trabzon Gazeteciler  Cemiyeti Başkanı Ersen Veda Küçük, “Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin organizasyonuyla ilki gerçekleştirilen “Gelenekselden Dijitale Gazetecilik” konulu söyleşimizle tüm fakültelerdeki öğrencilerle buluştuk. Güzel ve akıllarda kalan bir söyleşi oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Haber: Arif AZAK

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU