Gürcistan`ın Trabzon Başkonsolos`undan Vali Doruk`a Ziyaret

 
Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze, Artvin Valisi Yılmaz Doruk’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.
 
Doruk, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Türkiye ile Gürcistan’ın dost ve kardeş iki olduğunu belirterek, mevcut ilişkilerin artarak devam etmesine ve iki ülkenin gelişmesine katkı sunmanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.
 
Gürcistan ile Türkiye’nin ilişkilerin önemine değinen ve iki ülkenin her alanda mevcut ilişkilerinin artarak devam ettiğine vurgu yapan Doruk, “Sayın başkonsolosumuzun ziyaretinden memnun oldum. Bu vesile ile kendileriyle tanışma fırsatı bulduk. Karşılıklı olarak bölgemizle ilgili her alanda istişarelerde bulunduk. Bundan sonraki çalışmalarımızda karşılıklı irtibat, ilişki ve işbirliği konusunda bilgi alış verişinde bulunduk. Mevcut ilişkilerimizin artarak devam etmesinin yanı sıra iki ülkenin gelişmesine katkı sunmanın gayreti içerisinde olacağız.” dedi.
 
Mikatsadze ise Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesinin Gürcistan’ı sevindireceğini belirterek,” İki ülke arasında çok güzel ilişkilerimiz var. Biz Türkiye’yi dost ve kardeş ülke olarak görüyoruz. Dost ve kardeş ülkelerin sınır komşumuz olan Artvin’i çok seviyoruz. Artvin’de bulunmaktan dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz. Sayın valimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Valimizle tanıştık, yeni görevinde başarılar diledim. Her ülke için gelecekte neler yapabiliriz konusunda fikir alış verişinde bulunduk. Mevcut ilişkilerimizin daha da ileri seviyelere gelmesi konusunda görüşmelerimiz oldu. Her iki olarak ortak bir aileyiz. Bu ailenin güçlenmesi ve gelişmesi her ülke için çok önemlidir. Artvin’de daha öncede ziyaretlerde bulunmuştum. Bugün gördüğüm Artvin’in daha güzelleşmiş ve geliştiğini gördüm. Bu durum bizleri sevindiriyor.  Artvin’in ve Türkiye’nin iyi olması ve gelişmesi demek Gürcistan’ın iyi olması demektir.” şeklinde konuştu.
 
Yaklaşık bir saat süren ziyaretin sonunda Mikatsadze, Valilik Şeref Defterine günün anısına duygularını yazarak imzaladı.
 
Ziyaret taraflarca karşılıklı verilen hediyelerin ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU