Evren Evrim Özdemir, Tuğrulbey Mahallesi'nde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi

Gümüşhane Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir Tuğrulbey Mahallesi'nde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Mahalle sakinleri ve Belediye personeli ile sohbet eden Başkan Özdemir devam eden çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir yaptığı açıklamada Soğuksu Mahalle'mizde stabilize yol çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Tuğrulbey Mahallesi, Rüzgarlı Sokak'ta parke çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sera Alanımızda yeni ürünlerimizin hasatlarına tüm hızıyla devam ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında söz alarak Torul barajındaki kirlilikle ilgili çözüm aşamasında bir çalışma yapılmamasını haklı olarak eleştirdik.

Bahar aylarında yüzeyi çöp deryasına dönen Torul Barajındaki kirliliğin önüne geçilmesi için burada çöpün birikilmesini engelleyecek çalışmanın yapılması gerektiğini anlatan Özdemir, “Bu taşkın ve sellerden sonra çok çöp birikiyor orada. DSİ o zaman dereye çöp atmayalım diye yazmıştı. Buna bir çözüm bekliyoruz. Su seviyesi azalınca da barajdan su alıp sulama yapamıyor vatandaşlarımız. Burada su seviyesi yüksek tutulursa mağduriyet giderilmiş olur” dedi.

Toplantıda Başkan Özdemir’in serzenişine istinaden Vali Taşbilek ise “Buraya çöp bariyerleri koyarak baraja ulaşmasını engelleyecek bir sistem kurabilirsiniz. Türkiye’nin yüz akı teşkilatlarsınız. Buraları temiz tutmak zorundayız. Gelen cevabı biz hiç saymamış olalım. Belirli yerlere çöp bariyerleri koyarak çözebiliriz. Bizlerde o noktalardaki temizliklerinize yardımcı olalım. Kocaman baraj pislikten geçilmiyor. Görsel güzelliği var, balıkçılık yapılıyor. Harşit bu şehrin önemli bir değeri. Oralara özel çaba bekliyoruz” dedi.

Haber: Arif AZAK

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU