BAŞKAN OSMAN NURİ EKİM TİYATRO GÜNLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Akçaabat Belediyesi 2. Açık Hava Tiyatro Günleri sona erdi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim 2. Açık Hava tiyatro günleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altyapı Belediyeciliğinin yanında Kültür Sanat ve Spor Belediyeciliğine de önem verdiklerini ifade eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “ Halk danslarının kaynaşma merkezi horunun başkenti Akçaabat’ta büyük bir organizasyonu daha alnımızın akıyla geride bıraktık. Koronavirüs pandemisi başlamadan önce şehrimizde Belediyemiz tarafından 10 yıldan bu yana Erol Günaydın Tiyatro Günleri düzenleniyordu. Fakat alınan tedbirler kapsamında kapalı alanlardaki etkinlikler geçen yıl iptal edilmişti. Bu vesileyle normalleşmenin birinci kademesinde 1. Açık Hava Tiyatro Günlerini geçen yıl şehrimizde düzenlemiştik. Açık Hava Tiyatro Günlerinin bölgemizde sadece Akçaabat’ta ve Türkiye genelinde 3-4 ilde yapılıyor olması etkinliği bizim için daha da özel kılmıştır. Geçen yıl seyircilerimizden aldığımız olumlu dönütler neticesinde ve normalleşmenin son aşamasında da halkımızı sanattan mahrum bırakmamak adına bu yıl 2. Açık Hava Tiyatro günlerini tertipledik. Bu ve bunun gibi sanatsal ve kültürel faaliyetlerle şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacağız. Hem ülkemiz geneline hem de tüm dünyaya şehrimizi “Kültür Sanat ve turizm Şehri Akçaabat” olarak tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.


Tiyatro, gönüller arasında bağ kurar.


Tiyatro insanlık için önemli bir sanattır diyen Başkan Ekim “ 2-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenen tiyatro günlerimize Erzurum’dan, Gümüşhane’den, Samsun’dan, Giresun’dan ve Trabzon’dan tiyatro ekipleri katıldı. Oyunları ile organizasyonumuza destek veren, hem yetişkin hem de çocuk oyunları ile katılan Trabzon Devlet Tiyatrosu’na, Erzurum Medya Sanatevi Tiyatrosuna, Gümüşhane Yankı Kumpanyasına, Samsun Hayal Atölyesine, Gümüşhane Belediyesi Şehir Tiyatrosuna, Trabzon Sana Tiyatrosuna ve Akçaabat Belediye Tiyatrosuna; oyuncularına, yönetmenlerine, genel sanat yönetmenlerine, teknik ekibine, ışıkçısından kostümcüsüne kadar emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Açık Hava Tiyatro Günlerimizi basına taşıyan yerel ve ulusal basınımıza, etkinliğimizin huzur içerisinde geçmesini sağlayan güvenlik güçlerine, ışık - ses sistemiyle ve muhteşem görüntüsüyle bizlere profesyonel bir sahne hazırlayan organizasyon firmasına, her akşam alanı dolduran sanatsever halkımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Tiyatro Akçaabat’ta izlenir düsturu ile önümüzdeki yıl 3. Açık Hava Tiyatro Günlerinde görüşmek üzere diyerek tüm tiyatro ekipleri başta olmak üzere emeği geçen herkesi alkışlıyorum.” dedi.
  

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU