ARAKLILI ÖĞRENCİLER GÜREŞTE GÖZ KAMAŞTIRDI

 

 

Trabzon Araklı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılmış olan Güreş kurslarında kurs gören Atatürk Ortaokulu ve İmamhatip Ortaokulu öğrencileri, 14 Şubat 2018 tarihinde ilde yapılan ortaokullar arası yıldızlar grekoromen güreş müsabakalarında 9 birincilik, 5 ikincilik ve 3 üçüncülük elde ederek müthiş bir başarıya imza attı. Almış oldukları bu derecelerle takım klasmanında il birinciliğini Araklı Atatürk Ortaokulu, il ikinciliğini ise Araklı İmam Hatip Ortaokulu aldı.

 

Trabzon Yol-İş Sendikası Ortaokulu ise bu okullarımızın ardından üçüncülüğü elde etti.

 

Sikletlerinde il birincisi olan Abdullah ÖZTÜRK (29-32 kg), Eyüp YILDIRIM (35 kg), Şükür AYAYDIN (38 kg), Ömer Faruk KÜÇÜK (42 kg), Kubilay AYAYDIN (47 kg), Miraç DANIŞMAZ (53 kg), Abdullah CAN (59 kg), Serkan KAYIK (73 kg) ve Erdem DEDE (85 kg) isimli sporcularımız 15-16 Mart 2018 tarihlerinde Ordu ilinde yapılacak olan grup birinciliği müsabakalarında ilimizi temsil edeceklerdir.

 

Ayrıca 35 kg’da Eyüp YILDIRIM, 47 kg’da Kubilay AYAYDIN, 53 kg’da Miraç DANIŞMAZ ve 73 kg’da Serkan KAYIK 19-24 Nisan 2018 tarihleri arasında Yozgat ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil edeceklerdir.

 

İl müsabakalarında ilçemizi zirveye taşıyan güreşçilerimize emek veren Aydın ÖZKAN ve Bahri KETHÜDA hocalarımıza  teşekkür eder, bölgede ve ülkede ilimizi temsil edecek olan ilçemiz sporcularına başarılar dileriz.

Anahtar Kelimeler:
GÜREŞöğrenciler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU