Akkuş’un Her Köşesinde Bir Çalışma Var

Ordu’nun Akkuş İlçesi Belediye Başkanı İsa Demirci yaptığı açıklamada, Akkuş’un Her Köşesinde Bir Çalışma Var. İlçemizin birçok noktasında beton yol, asfalt çalışmaları sürerken merkez mahallemizde de cadde ve sokakların modern ve estetik bir görünüme kavuşması için yürütülen, kilitli parke yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Tepe sokakta belediyemiz tarafından devam eden parke yol çalışmalarını inceledik.

Akkuş’umuzda Yıkılan Okulların Yerine Yenileri Yapılıyor

İlçemizde deprem tahkik raporları sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen okulların yıkılmasının ardından yeni okulların yapımına Cumhuriyet İlkokulu ile başlandı. Önümüzdeki yıl yapımı tamamlanacak olan 300 öğrenci kapasiteli yeni okulda 24 dersliğin yanı sıra bilgisayar dersliği, fen dersliği, kütüphane, beden eğitimi salonu ve çok amaçlı salon yer alacak. Okulun ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Gençlerimizin ve çocuklarımızın sportif faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize kazandırılacak olan çok amaçlı spor sahasında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Son derece modern ve güvenli olarak inşa edilecek spor sahası bittiğinde gençlerimiz basketbol voleybol gibi sportif faaliyetlerini burada gerçekleştirebilecek. Çalışmalarından dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilçemiz adına teşekkür ederim.

Salman Mahallemizde sportif faaliyetlere katkı sunmak amacıyla hizmete sunduğumuz halı sahada Ak Parti Gençlik Kollarımız tarafından düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvasının final heyecanına ortak olduk. Final maçı sonucunda şampiyon olan Dağyolu Pazar takımına, ikinci ve üçüncü olan takımlara kupa ve madalyalarını takdim ettik. Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum.

Akkuş'umuzda ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla bir yıl önce kurulan, yaptığı çalışmalarla bölgemize örnek olan Argan Yerel Eylem Grubu Derneğimizin yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdik.

Ak Parti Akkuş eski ilçe başkanlarımızdan iş insanı İzzet Kaşıkçıoğlu misafirimiz oldu. Nazik ziyareti için kendisine teşekkür ederim.

Gedikli Mahalle Muhtarımız Azmi Aşçı, Koççuvaz Mahalle Muhtarımız Mustafa Efiloğlu ve Yeşilköy Mahalle Muhtarımız Ergin Güney misafirimiz oldu dedi.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU