Ak Parti Ortahisar Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Kahveci Çalışmalarını Sürdürüyor.
Ak Parti Ortahisar Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Kahveci donanımlı kişiliği ile öne çıkıyıyor. Birçok projesi ile Belediye Başkan Aday Adayı Olan Kahveci;"Görev verilmesi halinde Ortahisar`ı marka kent yapacağını söyledi.

İşte Projeler !

30 BİN EL SIKTIM

Ortahisar Belediye başkan aday adayı olmadan önce 8 aylık bir araştırma ve hazırlık yaptık. Bunun sonucunda ise yıllardır izinden yürüdüğümüz görüşün partisinden aday adayı oldum. Sonrasında ise çalışmalara başladık ve son 2-3 aydır olmak üzere çok hummalı bir çalışma yürütüyoruz.  Bugüne kadar 30 bine yakın el sıktım desem doğrudur. Allah’a şükür tanınmamız gayet iyi, zaten yıllarımızı bu şehirde ticaretle sporla uğraşarak verdik. Ortahisar yeni bir belediye olacağı için ekibiniz ne durumda?

DOSTLARIMIZ BİZİ BEKLİYOR

Trabzon’da 41 mahalle vardı şimdi 85 mahalleye çıktı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ilçesi durumuna geldi. Biz de buna göre ekibimizi kuracağız, zaten ekipten yana sıkıntımız yok. Şu anda 1 ekip değil 3-5 ekip çıkartacak şekilde dostlarımız bizi bekliyor. Yeni oluşturulacak olan Ortahisar İlçesi’yle ilgili yeni bir dizayn olacak ve bizim de Ortahisar’daki sorunların çözümü için projelerimiz hazır bir durumda bekliyor. Ortahisar için projeleriniz nedir?

TTESS PROJESİ

TTESS diye projem var. Ticaret, Turizm, Eğitim, Sağlık, Spor diye açılımı var. İlk olarak ticareti ele alırsak. Trabzon geçmişe göre pahalı mal satıyor. Bunu ortadan kaldırmak için toptancılar sitesi oluşturmayı düşünüyorum. Bu sitede toptancıların kendine göre deposu olacak. Çevre illerden gelenler ne arıyorsa ucuz bir şekilde bulacaktır. Mal geliyor tüccarın yeri yok, bu sorunu ortadan kaldırmak için böyle bir proje gereklidir. Esnafımıza, tüccarımıza sahip çıkacağız. Merkezdeki büyük marketleri şehir dışına çıkaracağız bu konuda gerekli kanunda çıkarıldı. Bu proje ile Ortahisar gözde bir ilçe olacak. Turizm ve hizmet ayağına gelirsek projelerin?

MARİNA İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Trabzon’da yıldızı parlayacak yerlerimiz var bunlara sahip çıkıp yeni yerler üretmemiz gerekmektedir. Öncelikle mevcutları koruyacağız ve bazılarını daha fazla ön plana çıkaracağız. Mesela, Yıldızlı’daki Sera Gölü bu olay için tam örnektir. Marina için, tekne sahipleriyle bir araya gelip proje üretebiliriz. Hizmet noktasında ise yemek-içmek alanındaki esnafların işçileriyle iş birliği içinde eğitimler düzenleyeceğiz. Ortahisar semtinde turizm için yapılandırmalar olacak, burada gerekli işletmeleri açmayı düşünüyoruz. Eğitim alanında neler yapmayı düşünüyorsunuz?

GURBETTEKİ ÖĞRENCİYE BURS

Burada okuyan talebelerimiz için büyük bir çamaşırhane kurmayı düşünüyoruz. Bir de dışarıda okuyup da Trabzonlu olan öğrencilerimiz var. Onlar içinde Ortahisar Belediyesi bünyesinde bir vakıf kurarak zenginlerden alacağımız paraları burada toplayacağız. Bütün dışarıda okuyan öğrencilerimize burs vereceğiz. Hatta çok fakir durumda olan lise ve ilkokul öğrencilerimize de maddi destek sağlamayı düşünüyoruz. Sağlık ve ulaşım noktasında projeleriniz nelerdir?

RAYLI SİSTEM

Mevcut hastanelerin çevrelerinde dışarıdan gelen hastaların refakatçileri için misafirhaneler yapmayı düşünüyoruz. Onların yeme içme ve barınma ihtiyaçlarını gidermemiz gerekiyor. Trabzon’un en önemli sorunlarından biri ulaşım yani trafik sıkıntısı diyebiliriz. Ortahisar hudutlarını biraz daha aşarak Yomra-Akçaabat arasında raylı sistem düşünüyoruz. Çukurçayır Mahallesi’nde sürekli bir nüfus artışı var buradaki yollara çeki düzen verilmelidir.Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’a inşallah bunu biz yaptırırız. Tanjant yolu yüzde yüz seviyede kullanılabilecek.

DENİZ ULAŞIMI

Çok önceden Karadeniz Bölgesi’nde deniz ulaşımı aktifti. Biz bunun Trabzon ayağını aktif hale getirmek istiyoruz. Deniz yolunu Başbakan’ın bir emriyle beraber hayata geçirebiliriz. Bir çok insanımız da bundan faydalanacaktır. Hem seyahat açısından hem de turistik açısından çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Deniz çalkalanır durur ama bir tane bile gemi yoktur. Allah’ın verdiği nimetten istifade etmek lazımdır. Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında düşünceleriniz nelerdir?

RUHSAT VERMEYECEĞİZ

Bu projenin hemen başlamasında fayda var. Oradaki ahlak bataklığını ve çöküntüsünü ortadan kaldırmak için vatandaşımızla esnafımızla el ele verip halledeceğiz. Ortahisar Belediyesi kurulunca ruhsatlar yenilecek, Çömlekçideki birçok otele ruhsat vermeyeceğiz. Darılan da darılsın, o konuda kesinlikle geri adım atmayız. İnşallah orası insanımızın yüz akı olacaktır. Dışarıdan bakıldığında bazı şeyler sanki Çömlekçi’yle anılıyor. Bu anılmayı ortadan kaldıracağız. Spor alanında ne gibi çalışmalarınız var?

İTHALE BAŞLADIK ŞAMPİYONLUK GİTTİ

Trabzonspor’un şampiyon olduğu dönemlerde ithal futbolcu yoktu. Ne zaman ithale başladık şampiyonluklar gitti. Her mahallemizin müsait noktalarında gençlerimiz için spor sahaları düşünüyoruz. Sadece futbol açısından değil güreşte, boksta birçok dalda gereken ilgiyi göstereceğiz. Trabzon her alanda spor merkezi olmayı hak ediyor. Başarı sağlayacak insanları yetiştirebilecek bir bölgeye sahibiz. Ben Trabzonspor’da güreş yaptığımda onlar bana bakmadı ama biz onlara bakacağız. İstihdam konusunda yıllardır devam eden bir sıkıntı var, bu konuda projeleriniz nelerdir?

İŞ VAR AMA ÇALIŞMIYORLAR

İnsanımız çalışmıyor. Bedava fındık bahçesi veriyorsun ama adam çalışmıyor. Eğitim sistemine bu çalışmayla alakalı bir ders koymamız lazım. Bir tembellik seziyorum, bu konuda gerekli teşviklerin uygulanması için uygulamalarımız olacaktır. Fiyatlar ne kadar yüksekse; anlayalım ki arz edenler az, tüketenler fazla. Yeni yeni köy projeleriyle kalkınmayı arttırmamız lazımdır. Ayrıca üniversiteyle olan kopukluğu da ortadan kaldıracağız ve inşallah birçok şeye imza atacağız. Onlar bizi biz onları çalıştıracağız. Her konuda desteklerini alacağız ve destek vereceğiz. Son olarak neler demek istersiniz?

2004’TEKİ KAYIPTEKRARLANMAYACAK

AK Parti 2004’te Trabzon’da kısır çekişmelerden dolayı bir kayıp yaşadı sanki şimdilerde de o oyun oynanmaya çalışılıyor, fakat Trabzon buna izin vermeyecektir. Trabzon 2004’teki AK Parti’in kaybıyla 20 yıl geriye gitmiştir. Bu hatanın tekrarlanacağını sanmıyorum. Muhalefet olacaktır tabii ki de onlar da görevini yapacaktır. Trabzon’u Büyükşehirle beraber iç içe çalışacak ve büyük meseleleri birlikte halledecektir. Vatandaşlarımız da bunları göz önünde bulunduracaktır. Onlar bize destek verecek biz de onlara layık olmaya çalışacağız.


  Hasan Kahveci kimdir? Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde doğdu. 1964-1966 yılları arasında Kur'an Kursu eğitimi aldı, Hafız-ı Kur'an oldu. 1973’te Trabzon Lisesi'ni, 1979’da KTÜ Temel Bilimler Fakültesi Matematik Bölümü’nü, 2006’da AÜ İktisat Fakültesi’ni, 2010’da ise AÖF İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. 1974’ten itibaren Başbakan Erdoğan’ın izinde siyasetin birçok kademesinde görev aldı. Almanca ve Arapça bilen kahveci evli ve 4 çocuk babasıdır. Kahveci: AK Parti 2004’te Trabzon’da kısır çekişmelerden dolayı bir kayıp yaşadı sanki şimdilerde de o oyun oynanmaya çalışılıyor, fakat Trabzon buna izin vermeyecektir Trabzon'un sevilen simalarından tecrübeli siyasetçi, iş adamı, matematikçi, iktisatçı, ilahiyatçı ve eski bir güreşçi olan Hasan Kahveci, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Ortahisar Belediye başkan aday adayı olarak siyasete kaldığı yerden devam ediyor. 

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Copyright © Web Tasarım | ALİ RIZA EROĞLU