banner258

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık İlçenin her noktasına ulaşıp Halkı dinliyor.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık Taşdelen Mahallesi’nde sel ve heyelan nedeni ile yıkılan yollarda, yapımı tamamlanan duvar çalışmalarını yerinde inceledi. Kıratlı Mahallesi’nde sel ve heyelan nedeni ile trafiğe kapanan yollarda tamamlanan ve yapımı devam eden duvar çalışmalarını yerinde inceledi. Namık Kemal Mahallesi 2. Oymalı Caddesi’nde yapımı tamamlanan altyapı ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Kaşüstü Mahallesi Eyüboğlu Sokak’ta devam eden yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Kaşüstü Mahallesi Kamelya Sokak’ta, yürütülen kaldırım ve parke çalışmalarını yerinde inceledi. Kaşüstü Mahallesi Muratlı 5’nolu sokakta yapılması planlanan yeni yol güzergahında incelemelerde bulundu.

Yenilenerek tekrardan vatandaşlara sosyal alan ve çocuk parkı olarak kazandırılması planlanan Gençlik Merkezinin yanındaki alanda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Gürsel Mahallesi Oymalı Caddesi’ni TOKİ’ye bağlayan ara yolda yapımı tamamlanan parke çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Mustafa Bıyık, Kaşüstü Mahallesinde bulunan İdea Bilgi Teknolojileri Merkezini ziyaret ederek, bilgi teknolojileri alanında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Mustafa Bıyık yaptığı açıklamada uzun zamandır proje ve kaynak oluşturma çalışmalarını sürdürdüğümüz, Yomra ve Yomralıya yakışır modern Düğün ve Konferans Salonu için yapım ihalesini 10 Eylül'de gerçekleştireceğiz. 27 Temmuz'da gerçekleştirdiğimiz yapım ihalesi, yeterli rekabet ortamının oluşmaması ve kamu yararına arzu edilen fiyat kırımının gerçekleşmemesi nedeniyle tarafımdan iptal edilmiştir. Yeni ihale ve yasal ihale sürecinin kamu yararına tamamlanmasının ardından inşa çalışmaları süratle başlayacaktır. Yeni salon projemiz; bir adet konferans salonu, bir adet düğün salonu, bir adet çok amaçlı mini salon (nişan, kına vb faaaliyetler için) ve zeminde otoparktan oluşmaktadır. Halkımızın bilgisine sunarım dedi.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol