Toplu taşıma yapılan araçlara çifte standart uygulanıyor

Trabzon Yomra arasında Minibüs şoförlüğü yapan Orhan Atmaca,  Şoför esnafı olarak yaşadıkları sorunları dile getirerek toplu taşıma yapılan araçlara çifte standart uygulanıyor dolmuşçu ayakta 1 kişi alsa hemen cezai işlem uygulanıyor fakat Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin otobüslerinde ayakta 10 kişi bile olsa görmezden geliyorlar. Adaletsiz bir uygulama bu yapılan acilen düzeltilmesi gerekiyor dedi.

Orhan Atmaca açıklamasının devamında diğer bir konu Yomra’nın mahallelerinden gelen minibüsler bizim güzergahımızı kullanıyorlar. Arsin, Araklı, Sürmene ve  Of’dan gelen araçlar  Kaşüstü’ne kadar durak bizim olduğu halde bizim güzergahımızı kullanıyorlar. Yetkili kurumlara dilekçe yazdık sözlü olarak söyledik dikkate alınmadı talebimiz görmezden gelindi. Bizim hakkımız olan yolcuyu başkası alıyor. Şoförler Cemiyetimiz, Emniyetimiz, Belediye Başkanlarımız, Ukome bizi bu konularda yalnız bırakıyor.

Yomra ilçemizde araçların yol üzerine park etmesi trafik sıkışıklığına neden oluyor. Yayalar araçların arasından geçince tehlikeli durumlar yaşanıyor. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı davranıp çözüm üretmesini bekliyoruz dedi.

Haber: Arif AZAK

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol