TİYATRO FESTİVALİ İÇİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI

Akçaabat Belediyesince 10.’su düzenlenen Erol Günaydın Tiyatro Günleri’nin tanıtımı için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ali Güngör ve Serkan Özdemir, TRT Trabzon Bölge Müdürü Sami Serdar Şişman, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, Trabzon ve Akçaabat genelindeki basın mensupları katıldı.

Basın toplantısında konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  yapılan tiyatro günlerinin ve diğer sosyal faaliyetlerin; kültürel gelişmeye katkı sağlamak, insanlara toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına düzenlendiğini vurguladı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim konuşmasına şöyle devam etti;

“Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz olarak hem kültürel gelişmeye katkı sağlamak, hem insanlarımıza tiyatroyu sevdirmek, hem de şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına "Erol Günaydın Tiyatro Günleri"ni düzenliyoruz. İlkini 2011 yılında düzenlediğimiz Erol Günaydın Tiyatro Günleri'nin bu yıl 10. yılını gerçekleştireceğiz. Tiyatro günlerimiz, 2-11 Mart 2020 tarihlerinde tiyatroseverlerle buluşacak. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz tiyatro günlerine, 1999 yılında kurulan Akçaabat Belediye Tiyatromuzun yanı sıra, çeşitli tiyatro grupları da katılacaktır. Bu yılki Tiyatro Günlerine Erzurum, Giresun, Bulancak, Ordu, Samsun ve Trabzon'daki tiyatro grupları katılacak. (Son yıllarda Trabzon Devlet Tiyatromuzda bizlerle birlikte olmasına rağmen, bu sene dekorlarının sahneye uymaması sebebiyle bizlere katılamayacaklar.)  İlk gün Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun hazırladığı "Boyacı" adlı oyunla açılış yapılacak. Tüm oyunlar Erol Günaydın Sanat Merkezinde saat: 19.30’da sahnelenecek ve bütün oyunlar ücretsiz olup, davetiyelidir. Davetiyeler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'müzden temin edilebilir. Erol Günaydın Tiyatro Günlerimiz ile birlikte; tiyatronun eğitici, eğlendirici, düşündürücü ve birleştirici unsurlarını sanatseverlerle buluşturmayı istiyoruz. Geçmiş yıllarda deneyimledik ve kapasitemizin üzerinde bir doluluk oranına sahibiz. Tiyatro davetiyelerimiz dağıtıma çıktıktan kısa bir süre sonra bitiyor. Bu bizim için büyük bir memnuniyet. Bu vesileyle, tüm tiyatroseverleri tiyatro günlerimize davet ediyoruz.”

4. Çocuk Tiyatroları Şenliği

Ayrıca; çocuklarımız, minik tiyatroseverlerimiz için de bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.

"Tiyatroyla Buluşmayan Çocuk Kalmasın" ilkesinden yola çıkarak, minik tiyatroseverlerimiz için nisan ayında (8-9-10 Nisan) Çocuk Tiyatroları Şenliğimizin 4'üncüsünü gerçekleştireceğiz.

Bu şekilde, her yaştan çocuğumuzu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturarak, hem eğlenmelerini hem de öğretici bir şekilde zamanlarını geçirmelerini istiyoruz.

Erol Günaydın Tiyatro Günleri Programı

2-11 Mart 2020 tarihlerinde onuncusu düzenlenecek olan "Erol Günaydın Tiyatro Günleri" kapsamında aşağıdaki oyunlar sahnelenecektir.

2 Mart Pazartesi günü

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu "Boyacı"

3 Mart Salı günü

Trabzon Sanat Tiyatrosu "Her Hırsız Haydut Değildir"

4 Mart Çarşamba günü

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Saatleri Ayarlama Enstitüsü"

5 Mart Perşembe günü

Akçaabat Belediye Tiyatrosu "Evlendirme"

6 Mart Cuma günü

Trabzon Şehir Tiyatrosu "Büyü Dükkânı"

7 Mart Cumartesi günü

Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu "Yeşilçam"

8 Mart Pazar günü

Erzurum Medya Sanat Evi "Woyzeck’in Cadıları"

9 Mart Pazartesi günü

Bulancak Sanat Tiyatrosu "Vahşi Komedi"

10 Mart Salı günü

Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu "Koleksiyoncu"

11 Mart Çarşamba günü

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Son Söz"

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol