Sürmene Belediye İş Hanı Satılıyor mu?

Sürmene Belediyesi Tarafından Belediye İş hanında bulunan kiracılara Tahliye Tebligatı gönderildi. 
Tebligat'da şunlar yer alıyor.

 -Halen Kiracı olduğunuz Belediyemize ait iş hanının 18/H Bağımsız nolu iş yerine ilişkin kira akdimizin 31,12,2014 tarihinde süresi dolmaktadır.Akde konu iş yerinin içinde bulunduğu iş hanı Belediyemizce satışa çıkartılacağından yeni kira akdi imzalanmayacaktır.Konuya ilişkin Tesis edilen encümen kararı ekli olarak gönderilmiştir.
Buna göre Taşınmazı,kira akdinin bitiminden itibaren bir hafta içerisinde tahliye etmeniz hususu bilginize rica olunur..

Bundan Önceki belediye başkanları tarafından da bir çok kez satılması için gündeme gelen encümen kararları bile çıkartılan iş hanı satılarak belediyenin  üzerinden büyük bir yük adılmış olacak ve önceden kalan Belediye borçlarında bir rahatlama olacağı söyleniliyor.
Esnaf ise buna tepkili ve bir hafta içinde nasıl başka bir yer bulup taşınacaklarını düşünüyor.Belediye İş hanının satılmasının duyulması üzerine Sürmene'de dükkan fiyatlarında aşırı bir yükselme olduğunu da dile getiriyorlar.Çoğu esnaf şimdiden kendilerine yeni yer bakmaya bile başladı ..


dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol