“Geleceğe Nefes” fidan dikim etkinliği Giresun töreni Bulancak’ta gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye genelinde yürütülecek olan “Geleceğe Nefes” fidan dikim etkinliği Giresun töreni Bulancak’ta gerçekleştirilecek.

Bulancak’ta, Pazarsuyu mevkii Bulancak Belediyesi dolgu sahası (Bulancak Belediyesi Galericiler Sitesi Arkası) alanında gerçekleştirilecek etkinlik 11 Kasım 2019 Pazartesi günü, saat 11.11’de Giresun Valisi, il protokolü ve öğrencilerden oluşan 2 bin kişilik katılımla gerçekleşecek. Etkinlikte 16 bin 300 adet fidan dikilecek.

Alan Hazırlıkları Devam Ediyor

Bulancak Belediyesi Dolgu sahasında gerçekleşecek etkinlikle ilgili alan hazırlık çalışmaları, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü ve Bulancak Belediyesi ekiplerince yaklaşık 20 dönüm alanda hızla devam ediyor.

Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Recep Yakar, alana gelerek hızla sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi alarak yerinde inceleme ve değerlendirmelerde bulundular.

Başkan Yakar, “Devletimizin, Tarım ve orman Bakanlığımızın bir projesi olan “Geleceğe nefes” fidan dikim etkinliğine ev sahipliği yapmanın gururunu ve avantajını yaşıyoruz. Böylece Bulancak yeni ve çok anlamlı bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak. Dikilecek fidanları geleceğimizin emanetleri olarak koruyup en iyi şekilde yetiştireceğiz. Tüm halkımızı etkinliğimize ve geleceğe nefes olmaya davet ediyoruz” dedi.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol