Feramuz Üstün Trabzon’da konuştu

Gelecek Partisi Trabzon’da basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Feramüz Üstün, Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Samsun, Gümüşhane ve Bayburt il başkanları ile basın mensupları katıldı.

DÜNYADA FAİZLER SIFIR BİZDE YÜZDE 20
Burada açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, “Türkiye zor şartlardan geçiyor. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun ısrarla temiz siyaset siyasi etik yasası gibi yasaları çıkarma isteği ihraç süreci doğurdu. Dünyada faizler sıfırken biz yüzde 20’leri konuşuyoruz. Türkiye’de bir büro personelinin servet artışını hesap edemiyoruz. Bu noktada genel başkanımız yola çıktığında bize tebliğ edildiğinde kabul ettik ve görev aldık. İnşallah rabbim başarılı bir şekilde ülkemizi en iyi yere getirmeye nasip eder” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ HATALARINI HATA OLARAK GÖRMEDİ
Üstün, şöyle devam etti: “Ak Parti hiçbir hatasını hata olarak görmedi. Her şey hata haline geldi. Kenara çekilip bekledik, ikazlarımızı yaptıktan sonra ülkenin her geçen gün geriye gittiğini düşündük. Bizim en önemli düsturumuz bu millete doğru olduğuna inandığımız şeyleri söylemek oldu. hiçbir suçlamaya cevap vermediği için havuz medyasının önemli bir bölümü başbakanı görevden ayrılmak zorunda bırakmanın vebalini anlatamadıkları için itibarsızlaştırma çalışmalarına gittiler. Sokaktayız, millet de bunlara inanmıyor. Ahmet Davutoğlu’nun temizliği yüzünden ayrılmak zorunda kaldığını biliyorlar. Milli iradeye darbe diye bildiri yayınlanıyor. Ancak milli iradeye sırtını başbakanı, belediye başkanlarını görevden alırken dönmüştü.”

GECE YARISI AÇIKLANANLARDAN RAHATSIZ OLMUŞUZDUR
Üstün, “İnandırıcılığını kaybettiğiniz zaman yaptığınız yatırımların bir önemi olmuyor. Andımız ile ilgili bir anayasa yoktur. Bir genelge yayınlanıp kaldırılabiliyor. İstanbul Sözleşmesi’ne herkes oy vermiştir. Sebepsiz şekilde kadına şiddete hayır. Toplumda olumsuz yönde olan bir şey varsa mecliste çıkardığımız kanun vardır. Ne düzenleme yapılacaksa yapılabilir. Amiraller bildirisi oldu en son. Milli iradenin yanında durmaktan sonra hiçbir amacımız yoktur. Okudum defalarca ve darbeyi andıran bir şey yoktur. Hep gece yarıları toplum olarak açıklanan şeylerden rahatsız olmuşuzdur. 103 tane emekli müftü bu bildiriyi yayınlasa biz bundan rahatsız oluruz. Bu yapılanlardan en fazla Cumhur ittifakının ortaklarının memnun olduğu gözüküyor. Dünyada Merkez Bankası’nın aldığı kararlara itibar edilmemeye başlandı. Bunlar özerktir. ABD’de Merkez Bankası ile Trump tartıştı ve Trump bile ona dokunamadı. Merkez Bankası’nın görevden alınabiliyor olması demek ülke ekonomisinin yoldan çıktığı demektir. Bunların hesabını sorabilecek bir medya da kalmadı maalesef. Seçim ittifakları, adaylar konuşuluyor televizyonlarda. Konuyu ekonomiye getirmemek içni bir çaba içerisindeler. Ak Parti’nin hayalleri 2023’tü. O kaldırıldı, vazgeçildi. 2053’e gidildi şimdi. Var gücümüzle ülkenin tüm sokaklarını kapı kapı gezeceğiz. Elimizden geldiği kadar dikkatli olmaya çalışıyoruz pandemide. Geldiğimiz nokta vahim durumdadır” dedi.

KONGRE SALONLARINI DOLDURDULAR
Üstün, “Kongre salonlarını doldurdular. Ceza yemediler, vatandaş ceza yedi. İnşallah kısa zamanda bu süreçleri hep beraber atlatırız. Tek faydası oldu belki de. Muhalefet kendini anlayabilecek duruma geldi. İnsanlar bir arayış içerisinde. Siyaseten fikir ayrılıklarını bir kenara bıraktı muhalefet. Toplumda bunu yapmamız lazım. Farklı düşünenleri de anlayabileceğimiz bir dönem olduğunu anlamamız lazım. Gelecek Partisi yönetiminde ben yer alınca Tüik'de çalışan eniştem dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın talimatı ile işten uzaklaştırıldı bunlar çok yanlış şeyler” diye konuştu.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol