Bulancak Belediyesi su kesintisi yaşanmaması için 12 Jeneratör aldı.

Giresun'un Bulancak Belediyesi tarafından elektrik kesintilerinde yaşanan su kesintilerinin önlenmesi için 12 adet Jeneratör alındı.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “İlçemize temiz, kaliteli ve sürekli içme suyu sağlayabilmek için çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bilindiği gibi içme suyu kuyularımız ve şebekelerimizin tamamı Avrupa Birliği destekli bir projeyle yenilenmişti. Ancak son zamanlarda yeni kuyulardaki demir-mangan mineralinin yüksekliğinden kaynaklanan bulanıklık ile su kuyularının ve depoların bulunduğu bölgede yaşanan uzun süreli elektrik kesintilerinden dolayı kesintiler yaşanması gibi sorunlar yaşamaktayız.

Bu sorunların çözümü için sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde zaman zaman yaşanan bulanıklığın giderilmesi için Pazarsuyu bölgemizde arıtma tesisi kurma projemizi başlattık. İhale aşamasına gelen ve 15 milyon liraya mal olacak arıtma tesisimiz 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak devreye alınacak ve bulanıklık sorunu tamamen çözülmüş olacak. Bir diğer sorun olarak ise bölgede yaşanan uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle yaşanan su kesintilerini önlemek için; 7’si kuyularda, 5’i depolarda olmak üzere 12 adet jeneratör aldık. Yaklaşık 700 bin liraya mal olan Jeneratörlerimizi 17 Aralık 2020 tarihi ile devreye aldık. Elektrik kesintilerinde otomatik olarak devreye girecek jeneratörler sayesinde artık su kesintisi yaşanmayacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Pazarsuyu Emecen Mevkiinde mahalle yolu betonlama çalışması başlatıldı. İlk etapta 300 metre olarak yapılan betonlama çalışması devam edecek.

Pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermeyen Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde cadde ve sokakların bakım ve onarımlarını aralıksız sürdürürken, yeni yolların da betonlama, asfalt kaplama ve baskı beton çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonu Pazarsuyu Emecen mevkiinde 300 metrelik alanda tamamlanan betonlama çalışmalarının ilerleyen günlerde devam edeceği belirtildi.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol