Başkan Yakar’dan Mevlid Kandili Mesajı

Giresun'un Bulancak İlçesi Belediye Başkanı Recep Yakar’dan Mevlid Kandili Mesajı...

Kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu ifade eden Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgi ve barış Peygamberi olan  Hz. Muhammed (SAV)’in doğumu vesilesiyle kutlanan Mevlid Kandili’nin de bu özel günlerin en başında yer aldığını belirtti.

Başkan Yakar, mesajında şunları kaydetti: “Sevgili Peygamberimizin(s.a.v.) ışığı dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaktadır. İçinde bulunduğumuz çağda, O’nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu bakımdan Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Bu mübarek geceyi Efendimizi yakından tanımak, örnek hayatını, üstün ahlakını ve güzel öğütlerini çocuklarımıza öğretmek için vesile kılmalı, gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerimize bu gecenin hürmetine Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Bulancaklı hemşehrilerimizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu eşsiz gecenin hayırlara vesile olmasını, devletimizin ve milletimizin barış ve bekasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol