Başkan Kurukız’dan Üretken Belediyecilik Örneği

Şalpazarı Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Ve Sanat Merkezi Başkan Refik Kurukız'ın çalışmaları ile modern hareketli yaşanabilir bir merkez haline geldi.

Şalpazarı Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Ve Sanat Merkezi nde muhtarlara yer tahsisi yapıldı. Belediye Hizmet Binamızda İtfaiye, noter, gençlik merkezi, spor salonun dan sonra şimdi de muhtarlar derneğine yer tahsisi yapılarak muhtarlarımız modern ve güzel bir mekana kavuştu. 30 mahalle muhtarımız ile birlikte, daha koordineli bir şekilde çalışarak hizmet vermek, rutin işlerini daha rahat yapabilmesi, muhtarlar derneği olarak vatandaşlarımıza modern kültürel bir merkezde hizmet verebilmesi için, ısınma ve elektrik giderlerini belediyemiz tarafından karşılanan yüz m2 lik bir yer tahsis edildi.

Devlet Bahçeli Kültür Ve Sanat Merkezimizde daha önce itfaiyeyi ilçeye getirebilmek için Büyükşehir Belediyesine yer tahsis eden başkan Kurukız, ilçedeki gençlere olan sözünüde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol yaparak ve Gençlik Merkezini ilçeye kazandıdı. Aynı şekilde notere de kiralık yer vererek hem gelir elde etmek hem de Devlet Bahçeli Kültür Ve Sanat Merkezini yaşanabilir hareketli bir merkez haline getirmeyi başardı. Spor toto ile protokol imzalayarak aynı merkezde spor salonu yapmaktadır. Bahçe zemin katında çay bahçesi olarak ihale eden başkan Kurukız şimdi etnoğrafya müzesini Kültür ve Turizm Bakanlığı ile protokol yaparak Devlet Bahçeli Kültür Ve Sanat Merkezine yakışır bir hizmete daha imza atıyor. 

dogukaradenizhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol